CO LECZYMY

Rehabilitacja ortopedyczna:

Bóle kręgosłupa i stawów nie muszą towarzyszyć nam całe życie. Nowoczesne metody fizjoterapii pozwalają skutecznie je zdiagnozować, wyleczyć i uśmierzyć ból a za pomocą łatwych ćwiczeń, bądź zmiany nawyków, można zapomnieć o nich na zawsze.

Rehabilitacja pourazowa i sportowa:

Skręcenia, złamania itp. – nie patrz na nie jak na stratę czasu i formy. Prawidłowa rehabilitacja pozwala szybko nie tylko przywrócić sprawność, ale wręcz ją poprawić. Wykorzystaj czas i nasze doświadczenie w pracy ze sportowcami – popracuj nad słabymi stronami i wróć w jeszcze lepszej formie.

Rehabilitacja przed i pooperacyjna:

Unieruchomienie, ciągłe odciążanie, bezruch – często szkodzą. Mądrze prowadzona rehabilitacja przed i pooperacyjna, z zachowaniem zasad i czasu leczenia, pozwala zniwelować ból i szybciej wrócić do pełnej sprawności.

Rehabilitacja wieku młodzieńczego:

Jest to czas, w którym ruch procentuje na całe życie. Często jednak towarzyszą mu bóle i kontuzje. Jako że u dzieci ciało regeneruje się szybciej, to i efekty odpowiedniej terapii owocują szybką poprawą stanu zdrowia i powrotem do pełnej sprawności.

Rehabilitacja reumatologiczna:

Prawidłowo dopasowane metody fizjoterapeutyczne, które są nieodzownym elementem kompleksowej terapii, pomagają uśmierzać dolegliwości bólowe. Natomiast utrzymanie sprawności ruchowej znacznie poprawia jakość życia.

Rehabilitacja neurologiczna:

Ludzki układ nerwowy i jego możliwości nie przestają zaskakiwać nawet lekarzy. Prawidłowo prowadzona rehabilitacja i praca nad swoim ciałem pozwalają często wrócić do samodzielności, a na pewno wyraźnie ją poprawić.

Wykorzystanie najnowocześniejszej wiedzy fizjoterapeutycznej pozwala nam leczyć dolegliwości bólowe różnych regionów ciała, m.in:

rehabilitacja kręgosłupa – dyskopatie, kręgozmyki, stenozy, neuralgie międzyżebrowe, drętwienia i mrowienia oraz bóle promieniujące

bóle i zawroty głowy pochodzenia kręgosłupowego i napięciowego

rehabilitacja stawów barkowych – ograniczenie ruchomości; zespół ciasnoty podbarkowej; zapalenie kaletki; bóle stożka rotatorów; urazy: zwichnięcia, złamania, naderwania mięśni

rehabilitacja stawu łokciowego – łokieć tenisisty, golfisty, złamania i zwichnięcia, ograniczenia ruchomości

rehabilitacja nadgarstka – cieśń nadgarstka, przeciążenia, złamania

– rehabilitacja biodra – bóle pachwin, zmiany zwyrodnieniowe, zapalenie kaletek, naderwania mięśni, bóle stawu krzyżowo-biodrowego.

rehabilitacja kolana – zmiany zwyrodnieniowe, kolano biegacza, skoczka, chondromalacja, konflikt rzepkowo-udowy, uszkodzenia łąkotki, więzadła, łąkotek, cysta Beckera,

rehabilitacja stopy – skręcenia, naderwania więzadeł, bóle i uszkodzenia ścięgna Achillesa, ostroga piętowa, halluksy

i wiele innych